• +385 32 280 012
  • turistickazajednicaon@gmail.com
  • 07:00 - 15:00

Lov i ribolov

 

LOV

Na području između Dunava i Save smješteno je otvoreno lovište Spačva. Dolazak u lovište je brz, a vožnja udobna zbog dobre auto-ceste i željezničke povezanosti. Lovište je smješteno u sklopu najvećeg neprekinutog kompleksa šuma u cijeloj Europi, poznatog slavonskog hrasta (Quercus robur slavonica) i idealno je stanište za jelena, srnu, divlje svinje i ptice močvarice i livadarke.
Lovište je poznato po atraktivnom zimskom lovu na divlje svinje prigonom uz upotrebu posebno dresiranih lovnih pasa. Lov na plemenitog jelena u rici u barama, poseban je lovački doživljaj.

RIBOLOV

Rijeke Bosut i Spačva  su bogate slatkovodnim ribama kao što su šaran, smuđ i štuka, a zbog čega su omiljena meka sportskih ribolovaca.

Na području općine Nijemci djeluje nekoliko ribičkih društava koji organiziraju mnoštvo sportskih natjecanja kao npr. Sportsko natjecanje u pecanju na plovak koje se održava u sklopu manifestacije ,,Divan je kićeni Srijem”.

Podijeli

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email