Zavičajni muzej "Luka Natali"

 

Zavičajni muzej „Luka Natali“ nalazi se u Pastoralnom centru župe Nijemci u samom centru naselja Nijemci. Muzej je dobio naziv po beogradskom biskupu, generalnom vikaru u Srijemu i vanjskom vikaru pečuške biskupije, te apostolskom vikaru zemalja pod turskom okupacijom, Luki Nataliu, a koji je stolovao u Nijemcima u 17. i 18. stoljeću gdje je i sahranjen. U muzeju se može naći sve od nastanka naselja, kroz srednji vijek pa sve do moderne povijesti i Domovinskog rata. U sklopu muzeja nalazi se i etno soba, nazvana još i ,,Bakina soba” koja je uređena u tradicionalnom stilu s detaljima iz prošlosti koji prikazuju kako se nekada živjelo na ovim prostorima.

Podijeli

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Skip to content