Zavičajni muzej "Luka Natali"

 

Zavičajni muzej „Luka Natali“ nalazi se u Pastoralnom centru župe Nijemci u samom centru naselja Nijemci. Muzej je dobio naziv po beogradskom biskupu, generalnom vikaru u Srijemu i vanjskom vikaru pečuške biskupije, te apostolskom vikaru zemalja pod turskom okupacijom, Luki Nataliu, a koji je stolovao u Nijemcima u 17. i 18. stoljeću gdje je i sahranjen. U muzeju se može naći sve od nastanka naselja, kroz srednji vijek pa sve do moderne povijesti i Domovinskog rata. U sklopu muzeja nalazi se i etno soba, nazvana još i ,,Bakina soba” koja je uređena u tradicionalnom stilu s detaljima iz prošlosti koji prikazuju kako se nekada živjelo na ovim prostorima.

Podijeli

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email