Međunarodni dan ptica selica

 

10. svibnja u preko 70 zemalja diljem svijeta obilježava se Međunarodni dan ptica selica. Tim povodom Turistička zajednica općine Nijemci organizira programe za posjetitelje koji sadrže razne edukacije o pticama selicama, prstenovanje ptica te promatranje ptica s broda Sveta Katarina na rijeci Bosut. Program se održava u Centru za promatranje ptica – izletište Sopotac. Cilj obilježavanja Međunarodnog dana ptica selica je djelovanje na svijest javnosti o važnosti očuvanja migratornih vrsta ptica.

Opstojnost povijesne veze ljudi i ptica selica danas ovisi o našoj odgovornosti prema prirodi i očuvanju prirodnih resursa. Samo tako možemo očuvati staništa ptica, a time i ptice. Cilj obilježavanja Međunarodnog dana ptica selica je djelovanje na svijest javnosti o važnosti očuvanja migratornih vrsta ptica.

Podjeli

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Skip to content