• +385 32 280 012
  • turistickazajednicaon@gmail.com
  • 07:00 - 15:00

Centar za promatranje ptica Nijemci

 

Centar za promatranje ptica Nijemci nalazi se na nekoliko lokacija koje je neophodno posjetiti ako ste u Nijemcima.  

Krećemo iz parka Arboretum koji se nalazi na obali Bosuta u centru Nijemaca, a u kojem možemo pronaći mnoge zanimljive biljke.

Do izletišta Sopotac, druge točke Centra za promatranje ptica Nijemci, možete doći kopnom ili  vodom.

Brod Sveta Katarina plovi po rijeci Bosut iz parka Arboretum do izletišta Sopotac.

Pješke, biciklom ili autom do  izletišta Sopotac vodi vas tematsko informativna staza koje je opremljena sa 30 informativnih panela i šest pametnih klupa. Kroz informativne panele turisti mogu mnogo naučiti od flori i fauni općine Nijemci.  Fauna ptica općine Nijemci sastoji se od ukupno 89 vrsta. Najpoznatije ptice općine Nijemci GAK, žuta čaplja, siva čaplja, bijela čaplja, crna i bijela roda, orao štekavac, žličarka, crni lunja, vodomar, bregunica, čaplja danguba, sivi ćuk.

Izletište Sopotac  smješteno je u blizini šume, okruženo salašima, oranicama i rijekom Bosut.

Izletište je opremljeno sa sanitarnim čvorom, sjenicama, promatračnicama, tematskim dječjim igralištem, vanjskim spravama za fitness za odrasle i za osobe u invalidskim kolicima, klupama i koševima, te pristaništem za turistički brod i čamce ali i parkirnim mjestima za aute i autobuse. Promatračima ptica na raspolaganju su i dalekozori, teleskopi i priručnici za promatranje ptica.

Podijeli

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email