Biciklistička ruta Srijem

 

Biciklistička ruta Srijem povezuje južno područje Vukovarsko-srijemske županije sa sjeveroistočnim dijelom, a nadovezuje se na postojeću međunarodnu Dunavsku biciklističku rutu koja je dio puta Eurovelo 6. Ukoliko putujete dunavskom rutom možete napraviti obilazak cijele županije rutom Srijem te se njome vratiti na međunarodnu rutu Dunav. Ruta Srijem čini krug po cijelom ovom prostoru te se uvijek možete vratiti na početnu točku. Polazišna točka rute Srijem je kod vinkovačke središnje gradske lampe, preko Rokovaca, Andrijaševaca, Cerne i Gradišta do Gunje, Vrbanje i Drenovaca sve do Otoka. U Otoku  ruta nudi dvije opcije. Prva je vožnja preko Privlake do Vinkovaca te put Nuštra i Bogdanovaca do Vukovara i tamo priključenje na Dunavsku biciklističku rutu, a druga mogućnost je preko Komletinaca do Nijemaca, za Tovarnik i ponovno na Dunavsku rutu do  Iloka. Ruta Srijem upoznati će vas u potpunosti s krajem kojim prolazite, ona vodi naseljenim mjestima, šumom, poljima i vinogradima. Vozeći se rutom možete posjetiti brojne turističke atrakcije navedene na karti. Ruta nije zahtjevna i pruža obilje doživljaja.

Ukoliko se želite upustiti u avanturu vožnje biciklom, a ne posjedujete ga ne morate se brinuti. Turistička zajednica posjeduje 13 bicikala koji se mogu iznajmiti u svakoj prigodi.

Podjeli

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Skip to content