Pokladno jahanje

20. veljače 2020. godine u organizaciji Konjogojske udruge ,,Vranac” održat će se manifestacija ,,Pokladno jahanje” u Donjem Novom Selu i Nijemcima.

Manifestacija je tradicijskoga karaktera koja oko sebe okuplja zaljubljenike u konje, običaje i narodne nošnje te se kao takva bazira na očuvanju baštine ovoga kraja, a svojom atraktivnošću privlači veliki broj ljudi.

Pokladno jahanje vuče korijene iz vremena Vojne krajine. To je manifestacija gdje možemo vidjeti jahače spremljene u tradicijsko ruho. U vrijeme poklada, Pokladno jahanje se tradicionalno održava na području cijele Slavonije, Baranje i Srijema, pa tako ne zaobilazi ni područje Općine Nijemci. 40-tak jahača iz okolnih mjesta Općine Nijemci i drugih općina Vukovarske-srijemske županije, obučeni u tradicionalnu narodnu nošnju uz pjesmu i veselje proći će našim ulicama.

Podjeli

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Skip to content